KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14598570

nr 1459 8570

Gustaf Ankarcrona

(1869-1933), Sverige

Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm

Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 4 april 2022
kl 20:56:02

Gustaf Ankarcrona

Läs mer om Gustaf Ankarcrona